مشکلات کیبورد گوشی

از دیگر مشکلات شایع در گوشی تلفن همراه، عدم عملکرد صحیح کیبورد گوشی همراه می‌باشد که موجب تایپ اشتباه کلمات در گوشی می‌شود. بروز این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی نظیر آپدیت نبودن کیبورد، وجود مشکل در سیستم عامل، عدم عملکرد صحیح لمس گوشی و فعال بودن حالت پیش فرض کلمات داشته باشد. قبل از اینکه به افراد حرفه ای برای تعمیرات تخصصی اندروید برای رفع این مشکل، مراجعه کنید، ابتدا کارهای ذیل را انجام دهید:
از آپدیت بودن برنامه کیبورد روی گوشی تلفن همراه خود، اطمینان حاصل کنید.
از صحت عملکرد تاچ گوشی خود، مطمئن شوید؛ به این صورت که صفحه گوشی اندرویدی خود را کالیبره کنید.
اگر حالت پیش فرض کلمات در گوشی تلفن همراهتان فعال است، آن را غیر فعال کنید.

 

چگونه کیبورد گوشی را ریست کنیم :

 

یکی از روش هایی که به شما کمک می کند تا کیبورد گوشی را به حالت اول بازگردانید، ریست کردن کیبورد است. به این صورت که تمام اطلاعات ذخیره شده در صفحه کلید شامل متن پیش بینی شده، امکان تصحیح خودکار املا، بزرگ نویسی حرف اول کلمات و غیره پاک می‌شود و صفحه کلید به  حالت اولیه خود باز می گردد. اگر از گوشی شما سامسونگ است به این صورت عمل کنید. از قسمت Settings، Language&input را انتخاب کنید. سپس روی Samsung keyboard ضربه بزنید، و صفحه را اسکرول کنید و روی Reset Settings کلیک کرده، Reset Keyboard Settings را انتخاب کنید و درنهایت گزینه Reset را ضربه بزنید.

 

رفع مشکل کار نکردن کیبورد :

بسیاری از مشکلات نرم افزاری گوشی، با یک بار ریست کردن گوشی حل می شود. برای انجام این کار، کافیست دکمه پاور گوشی را نگه دارید. سپس با ظاهر شدن گزینه ری استارت، گوشی را ریست کنید. اگر این مشکل برای گوشی های آیفون پیش آمد، کافیست یک بار گوشی را خاموش و روشن کنید. در صورتی که بعد از روشن شدن گوشی، همچنان شاهد مخفی ماندن کیبورد گوشی هستید، راه حل بعدی را تست کنید.

پاک کردن کش برنامه کیبورد گوشی نیز یکی از راه حل های مفید می باشد ، برای انجام این کار باید وارد تنظیمات گوشی شوید. از قسمت برنامه ها، برنامه ی کیبورد را پیدا کنید. سپس از میان گزینه های ظاهر شده، گزینه یClear Data  و را انتخاب کنید.

  • تاریخ انتشار : 25 اکتبر 2022
  • نظرات : بدون نظر

  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

  نظرات

پاسخی بگذارید