تعمیردوربین موبایل

دلایل زیادی برای مشکل دوربین اندروید وجود دارد – از نقص سخت افزاری گرفته تا تضاد نرم افزاری در دستگاه. با گذشت زمان، دوربین در معرض آلودگی قرار می گیرد یا پوشش محافظ کوچک روی لنز می تواند بشکند و دوربین ظریف را در معرض دید قرار دهد. اگر دوربین کیفیت خود را از دست داده است، اغلب نیازی به ارتقا یا تعویض دستگاه تلفن همراه خود ندارید! 90 درصد مواقع فقط می‌توانیم پوشش شیشه‌ای را جدا کرده و تعویض کنیم و قسمت‌های داخلی آن را تمیز کنیم، 10 درصد دیگر به سادگی ماژول دوربین را تعویض می‌کنیم.
تعمیر دوربین گوشی موبایل یکی از مشکلات متداول در موبایل می باشد. بدون شک دوربین به عنوان مهمترین قسمت یک تلفن همراه به شمار می رود. امروزه تولیدکنندگان تلفن همراه به دوربین محصولات خود اهمیت ویژه ای می دهند و همواره در بروزرسانی محصولات خود دوربین را مد نظر قرار می دهند، و سعی می کنند دوربین های تلفن های همراه تولیدی خود را، به استانداردها و کیفیت های روز مجهز کنند.
یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام تعمیر و تعویض دوربین موبایل می بایست مورد توجه قرار گیرد مهارت در انجام کار است. از آنجایی دوربین یکی از قطعات بسیار حساس موبایل می باشد بنابراین برای تعمیر و تعویض این قطعه می بایست از مهارت و دقت بالایی برخوردار بود.
دلایل خرابی دوربین گوشی موبایل

دوربین موبایل مانند سایر قطعات موبایل عمر مفیدی دارد و پس از یک مدت نیاز به تعمیرات پیدا می کند، عوامل گوناگونی باعث آسیب دیدن دوربین گوشی می شوند. در ادامه برخی از مهم ترین دلایل خراب شدن دوربین گوشی بررسی می گردد.

  • آب‌خوردگی و ورود مایعات به دوربین

آب خوردگی و ورود مایعات داخل دوربین گوشی یکی از رایج ترین دلایل خراب شدن دوربین می باشد. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل مراقب باشید که آب و سایر مایعات وارد دوربین نشود.

  • امکان ضربه و یا خط و خش بر روی لنز

وارد شدن ضربه به لنز دوربین علاوه بر کثیف شدن لنز و وارد شدن خط و خط بر روی آن آسیب هایی به برد دوربین کرده و باعث خراب شدن دوربین می شود. بنابراین دقت داشته باشید که ضربه به لنز دوربین وارد نشود.

  • تغییر در تنظیمات گوشی

گاهی تغییر در تنظیمات گوشی باعث بروز مشکلات در دوربین تلفن همراه می شود. بنابراین پیش از آنکه اقدام به تعویض و تعمیر دوربین بپردازید تنظیمات را بررسی و در صورت تغییر اصلاح کنید.

نکات مهم نگهداری دوربین موبایل
  • برای جلوگیری از ورود مایعات و آسیب وارد شدن به برد و دوربین از قرار گرفتن موبایل در نزدیکی مایعات جلوگیری کنید.

  • تا جایی که امکان دارد از فلش کردن گوشی خودداری کنید.
  • برای محافظت لنز دوربین از خط و خش و ضربه از محافظ های دوربین استفاده کنید.
  • از نصب برنامه های ویروسی مربوط به دوربین خودداری کنید.
  • در صورتی که با تنظیمات دوربین آشنایی ندارید آن را تغییر ندهید.

 

 

 

 

 

  • تاریخ انتشار : 17 ژانویه 2022
  • نظرات : بدون نظر

  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

  نظرات

پاسخی بگذارید