رفع اتصال اینترنت

یکی از کاربردی ترین امکانات امروزه انواع گوشی های هوشمند، امکان برقراری ارتباط اینترنتی و اتصال به شبکه جهانی اینترنت می باشد. این امکان سبب شده است که بیشتر تایم استفاده از گوشی های تلفن همراه، صرف مرور صفحات اینترنتی یا استفاده از برنامه های شبکه های اجتماعی، پیام رسان ها و یا بازی های تحت اینترنت، گردد. دلایل زیادی ممکن است برای عدم اتصال به اینترنت سیم کارت در گوشی های اندرویدی وجود داشته باشد. از عدم تنظیمات صحیح APN گرفته تا استفاده بیش از حد مجاز از اینترنت، می تواند باعث وجود مشکل در اتصال به اینترنت گوشی شده و در نهایت باعث بروز قطعی و از کار افتادن اینترنت شود.

برای وارد کردن APN به صورت دستی باید مسیر زیر را در سیستم اندرویدی خود دنبال کنید:

Settings > Connections > Mobile Network > Access Point Names

 

چک کردن داده های تلفن همراه : 

اولین اقدامی که باید برای رفع مشکل عدم اتصال اینترنت گوشی انجام دهید این است که مطمئن شوید که داده های تلفن همراه شما روشن است. پس از قسمت نوار مربوط به نوتیفیکیشن ها در بالای صفحه و یا تنظیمات گوشی آن را چک کنید. برای رفتن به تنظیمات باید به قسمت Wireless and network رفته و از روشن بودن Mobile Data اطمینان حاصل کنید.

 

چک کردن میزان حداکثر استفاده از اینترنت :

گوشی های اندروید قابلیتی دارند که می توان سقفی برای استفاده از اینترنت سیم کارت را برای جلوگیری از استفاده زیاد و هزینه های اضافی تعیین کرد. گوشی شما با رسیدن به این میزان اتصال، اینترنت را قطع میکند. پس به تنظیمات گوشی خود رفته و وارد Data Usage یا “استفاده از داده تلفن همراه” شوید. در این قسمت تیک موجود در کنار عبارت “محدودیت استفاده از داده” یا Limit mobile data usage را بردارید تا این محدودیت برای شما برداشته شود.

مشکل شبکه Wi-Fi علت وصل نشدن اینترنت گوشی اندروید :

مشکلات احراز هویت همچنین می تواند باعث شود گوشی اندرویدی شما به شبکه Wi-Fi متصل نشود. در این صورت شبکه وای فای خود را از گوشی حذف کنید و دوباره آن را به گوشی اضافه کنید. برای انجام این روش، به رمز عبور شبکه وای فای خود نیاز دارید.

  • وارد تنظیمات گوشی خود شوید.
  • به مسیر Wi-Fi & Network > Wi-Fi بروید.
  • روی Saved networks ضربه بزنید تا شبکه های بی سیم ذخیره شده خود را مشاهده کنید.

 

  • تاریخ انتشار : 25 اکتبر 2022
  • نظرات : بدون نظر

  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

  نظرات

پاسخی بگذارید