باتری موبایل

یکی از شایع‌ترین مشکلات در گوشی‌های اندرویدی ،  مشکل خالی شدن ناگهانی شارژ گوشی می‌باشد. باتری یکی از اصلی‌ترین اجزای هر گوشی می‌باشد و بروز مشکل در آن، کارکرد گوشی را به طور کلی، مختل می‌کند. یکی از راه‌های جلوگیری از بروز چنین مشکلی این است که تا حد امکان میزان انرژی مصرفی گوشی اندرویدی خود را کاهش دهید. اما چگونه؟ شما می‌توانید با کاهش نور صفحه گوشی، قطع اتصال داده اینترنت خود پس از استفاده، قطع بلوتوث و …، مصرف انرژی گوشی تلفن همراه خود را تا حد زیادی، کاهش دهید. لازم به ذکر است که این کارها، تنها در صورتی کارساز خواهد بود و مانع از تمام شدن سریع شارژ گوشی می‌شود که باتری آن سالم باشد؛ در غیر این صورت تنها راه چاره، تعویض باتری گوشی می‌باشد. برای تعویض باتری گوشی اندرویدی خود حتما به نمایندگی‌های تعمیرات تخصصی اندروید، مراجعه کنید تا باتری اصل به شما بدهند.

علائم و نشانه های خرابی باتری گوشی

 نشانه های خرابی و مشکل باتری گوشی، با کمی دقت بیشتر قابل تشخیص می باشد. در اینجا ما به برخی از نشانه های خرابی باتری گوشی را بررسی می کنیم:

  • چنانچه گوشی موبایل خیلی زود و به سرعت شارژ خالی کند
  • چنانچه گوشی فقط وقتی که به شارژر متصل است روشن می ماند
  • چنانچه بدنه گوشی و یا باتری آن بیش از حد داغ شود
  • چنانچه باتری گوشی بسیار بزرگ و متورم شده باشد

 

نکاتی برای افزایش طول عمر باتری و جلو گیری از تعویض باتری گوشی:

از زیادی شارژ کردن باتری گوشی اجتناب نمایید:

یکی از ساده ترین راه ها مناسب شارژ کردن  و به اندازه شارژ کردن باتری گوشی است. به این شکل که هرگز شارژ باتری گوشی را به حداقل نرسانیم که از کم شارژی خاموش گردد و حتما قبل از خالی شدن شارژ باتری گوشی آن را شارژ نماییم و موقعی که شارژ گوشی پر یا نیمه است، باتری گوشی را شارژ نکنیم. همیشه باتری گوشی را بین 40 تا 80 درصد نگه دارید و نگزارید زیادی پر یا زیادی خالی شود.

حتما از شارژر اصلی خود گوشی استفاده نمایید:

شارژر اصلی و سازگار گوشی یعنی استفاده از شارژری که شدت جریان و ولتاژ متناسب با گوشی را داشته باشد. به طور مثال شارژر 2 آمپر برای یک گوشی ای است که با جریان 2 آمپر سازگاری دارد و اگر با شارژر 1.5 آمپر آن را شارژ کنید ممکن است آسیب ببیند.

در زمان شارژ کردن گوشی از آن استفاده نکنید:

به هیچ وجه از گوشی در زمان شارژ کردن استفاده ننمایید زیرا باعث کاهش عمر باتری و خرابی آن می شود.

  • تاریخ انتشار : 25 اکتبر 2022
  • نظرات : بدون نظر

  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

  نظرات

پاسخی بگذارید